Zasada doskonalenia umiejętności w ramach systemu gry w ataku i obronie łączy się tutaj z nauką "czytania" gry i przewidywania działań przeciwnika. więcej »
Punktem odniesienia do konkluzji zawartych w opracowaniu jest otoczenie siatkówki. Zmieniające się zasady gry, skutkujące niespotykaną dotąd szybkością, przygotowaniem fizycznym zawodników i obowiązującą na najwyższym poziomie umiejętnością prowadzenia zespołów… więcej »
Andrea Anastasi ma swoją filozofię i jasno ją określa. Wiele czerpie z siatkówki amerykańskiej. Jego zasady są proste, ale on pracuje z dorosłymi ludźmi. Podczas pracy z młodzieżą należy zwracać uwagę na szczegóły, dopracować się, słów - kluczy, które… więcej »
Prezentacja przygotowana przez trenerów SMS Police - Wojciech Kasza oraz Jerzy Taczała. więcej »
Obok nauczania i wstępnej fazy doskonalenia techniczno-taktycznego ogólny rozwój motoryczny jest głównym celem szkolenia podstawowego. Sprawność ogólna jest podwaliną, na której można budować później ogólną i specjalną motoryczność. Szczególnie dzieci i… więcej »
Nasze zadanie to doprowadzenie adeptów sportu do poziomu mistrzowskiego przy redukcji do minimum liczby urazów, będących nieodłącznym elementem życia każdego zawodnika. więcej »
112 siatkarek i siatkarzy w wieku 14-16 lat zostało poddanych testowi „AGRAFKA” oceniającemu zakres ruchu rotacji wewnętrznej i zewnętrznej w stawach ramiennych oraz symetrię i równowagę pomiędzy lewą i prawą kończyną. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami… więcej »
Wraz z rozwojem wiedzy na temat skuteczności poszczególnych ćwiczeń i ich wpływie na stan układu ruchu, należy weryfikować przydatność, często powszechnie stosowanych ćwiczeń. Okazuje się bowiem, że niektóre z nich, nie dość, że są mało efektywne, to jeszcze… więcej »
Skręcenie stawu skokowo goleniowego, to najczęstszy uraz w siatkówce. Nie może być traktowany jako osobna jednostka kliniczna ze względu na anatomiczne i funkcjonalne powiązanie z kończyną dolną i stopą. Występuje on najczęściej podczas lądowania na nierównym… więcej »
Przy układaniu programu należy pamiętać o etapach rozwoju młodych osób i dostosowywać ćwiczenia do rekomendacji treningowych w zależności od wieku: przed okresem dojrzewania, we wczesnym okresem dojrzewania (do osiągnięcia szczytowego tempa wzrostu - F-12 lat, M-14… więcej »
Dział, który pragniemy Państwu zaprezentować przeznaczony jest dla nauczycieli nauczania początkowego oraz nauczycieli klas 4-6. Proponujemy między innymi roczne plany, gotowe scenariusze lekcji oraz wiele innych ciekawych publikacji.
Gimnazjum to szczególny okres, w którym pasją do sportu można zarazić, ale również mocno zniechęcić. To co chcemy dla Państwa zrobić to ułatwić to zadanie podsuwając gotowe, a co więcej profesjonalne pomysły, plany na wykorzystanie zajęć lekcji WF i wiele innych.
Kierowanie treningiem młodego siatkarza wymaga profesjonalnej wiedzy, bowiem zaawansowany wysiłek wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny dojrzewającego człowieka.