Warszawski SOS. w półfinale MP młodziczek

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Młodziczki UKS SMS Warszawa  (uczennice gimnazjum SOS.)  po wywalczeniu srebrnego medalu na Mazowszu grały w ćwierćfinale  MP w Stalowej Woli.
Pierwszego dnia turnieju zawodniczki SMS’u zmierzyły się z zespołem Remis TPS I Lublin. Zawodniczki z Lublina wielokrotnie atakowały ponad blokiem dziewcząt z Warszawy, dodatkowo błędy w zagrywce i przyjęciu spowodowały przegranie meczu 2:0 przez zespół ze stolicy.

Drugim przeciwnikiem tego dnia był zespół Gim-Net Mońki. Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania ze świadomością, że grają o wszystko (zespół z Moniek również przegrał z Lublinem). Dziewczyny z SMS’u po słabszym początku i przegraniu pierwszego seta do dalszej części meczu przystąpiły bardziej skoncentrowane. Zagrały bardzo dobre spotkanie, podbijając wiele piłek w obronie. Dobrą zagrywką, atakiem i bardzo dobrym przyjęciem zapewniły sobie zwycięstwo w tym spotkaniu 2:1
.
Zespół SMS zajął drugie miejsce w grupie, zatem następnego dnia przyszło im się zmierzyć ze zwycięzcą grupy drugiej grupy, zespołem gospodarzy – MOSiR Stalowa Wola. W tym meczu warszawianki zagrały koncertowo. W pierwszym secie gospodynie podejmowały próbę walki, jednak na próżno, w secie 2 przewaga przyjezdnych tylko się powiększała. Warszawianki wygrały 2:0 i tym samym cieszyły się z awansu do półfinału Mistrzostw Polski, które odbędą się 5-6 kwietnia w hali przy ul. Lindego 20, zespół z SMS’u będzie organizatorem turnieju.