SPAŁA: MECZ TOWARZYSKI U-19 POLSKA - BIAŁORUŚ 4:1 (WIDEO)

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata U-19 reprezentacja Polski rozgrywa ostatnie mecze sparingowe. Siatkarze trenera Michała Bąkiewicza w pierwszym spotkaniu pewnie pokonali reprezentantów Białorusi. Po wygranych przez naszych siatkarzy trzech setach rozegrano dwa dodatkowe.

Przed meczem trener Michał Bąkiewicz podkreślił, że nie ma w składzie kontuzjowanych zawodników. Mógł więc dowolnie rotować składem. Wyjściowa siódemka nie dała się początkowo zdominować zmotywowanym i głośnym rywalom z Białorusi., wśród których nie brakowało siatkarzy o bardzo dobrych warunkach fizycznych. I właśnie dzięki wysokiemu, szczelnemu blokowi Białorusini wyszli na prowadzenie 9:11. Polacy doprowadzili do remisu po 20, by po udanych kontrach ze skrzydeł zakończyć zwycięsko pierwszego seta. W drugiej partii blok okazał się atutem naszych młodych siatkarzy, gdy dołożyli do tego silną zagrywkę doprowadzili trenera rywali do „lekkiej” irytacji. Nerwowa reakcja szkoleniowca nie zmobilizowała Białorusinów, bo po asie serwisowym Tytusa Nowika było 11:5. Rozpędzeni Polacy, nadal imponując grą blokiem pewnie wygrali drugiego seta. Kolejna partia była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się co kilka akcji, jednak końcówka należała do naszych siatkarzy. Ostatnie punkt zdobył blokiem Tytus Nowik. Zgodnie z przedmeczową umową rozegrano jeszcze dwa sety, w których trener Bąkiewicz wystawił zawodników rozpoczynających mecz w kwadracie rezerwowych. W sobotę kolejny sprawdzian przed wyjazdem do Iranu.

Polska – Białoruś 4:1 (25:22, 25:13, 28:26, 25:12, 9:15)

Polska: Tytus Nowik, Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Kajetan Kubicki, Dominik Czerny, Mateusz Nowak, Kuba Hawryluk (L) oraz Damian Bliński, Kacper Ratajewski, Jakub Olszewski, Piotr Śliwka, Jakub Gaweł, Maksymilian Kedzierski (L), Mateusz Kufka

Trener: Michał Bąkiewicz

Białoruś: Hleb Azarenka, Arseniy Palonski, Aliaksei Ilkevitch, Maksim Trotski, Ilya Baryla, Ivan Dzialendzik, Uladzislau, Novikau (L) oraz Uladzislau Tamasheuski, Aliaksei Makhtsei, Yauheni Sych, Dzmitry Achapouski

Trener: Aliaksei Kovalev

Źródło: pzps.pl/ MARIUSZ SZYSZKO FOT. DARIUSZ CIESZKOWSKI