Mistrzostwa Polski Młodzików Tarnowo Podgórne- tytuł dla Jastrzębskiego Węgla

W położonym nieopodal stolicy Wielkopolski Tarnowie Podgórnym zakończyła się finalna część rywalizacji o mistrzostwo Polski młodzików. W niedzielę rozgrywane są mecze o miejsca na podium. Najniższy stopień przypadł SK JSW KOKS Radlin a najwyższy Jastrzębskiemu Węglowi.

W pierwszym spotkaniu o trzecią lokatę zmierzyły się SK JSW KOKS Radlin z UMKS MOS Wola Warszawa.

W pierwszym pasjonującym secie, gdzie każdy z zespołów miał szansę rozstrzygnąć go na swoją korzyść, tę dosłowną wojnę nerwów rozstrzygnęli na swoja korzyść siatkarze z Radlina zwyciężając do 28.

– Jeden taki set ma większą wartość szkoleniową niż dziesięć zwycięstw w trzech setach. To naprawdę znakomita lekcja siatkówki – powiedział Józef Bartkowiak, członek Zarządu PZPS obserwujący rywalizację w Tarnowie Podgórnym.

W drugim secie graczom z Radlina udało się skonsumować sukces z poprzedniej partii w połowie dystansu, kiedy to objęli prowadzenie 12:9. Potem konsekwentnie zwiększali dystans i mimo ogromnej ambicji stołecznych siatkarzy losów potyczki nie dało się już odwrócić. SK JSW KOKS Radlin wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium.

mecz o III miejsce: SK JSW KOKS Radlin - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (30:28, 25:21), MVP Jakub Bugajski

Zagrywka była kluczem do sukcesu Jastrzębskiego Węgla w pierwszej odsłonie meczu finałowego mistrzostw Polski Młodzików. Gdańszczanie szybko stracili kilka punktów i mimo próby doprowadzenia do remisu nie zdołali przejść do ofensywy. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju skupili się na zagrywce i tym elementem wygrali seta do 17.

Pocżatek drugiej partii należał do zespołu z Gdańka, ktory skorzystał z broni przeciwników - zagrywki. TREFL objął prowadzenie 4:0 i wkrotce je stracił po przejęciu serwisu przez Jastrzębian. Wkrótce jednak zespół ze stolicy Trójmiasta zaczął więcej grać w polu, bronić i zachowywać czujność w bloku. To zaprocentowało znowu czteropunktowym prowadzeniem (10:6). Mecz stał się znakomitym widowiskiem, nie ograniczającym się jedynie do wymiany "bomb" z zagrywki. Pojawiły obicia bloku, kiwki i błędy konieczne na tym etapie siatkarskiej edukacji. Gra falowała, ale dzięki temu były emocje. Na finiszu przewaga TREFL-a stopniała do punktu (24:23), ale ostatecznie tę batalię wygrali Gdańszczanie.

Tie break, czyli set prawdy rozstrzygał o Mistrzostwie Polski Młodzikow 2015`. Graczom trenere Ariela Fijoła zaskoczył blok i w rezultacie TREFL S.A. objął prowadzenie 4:1. Naturalną odpowiedzią Jastrzębskiego Węgla była zagrywka. Zespół z Górnego Śląska zmniejszył straty do jednego punktu i znowu zaczęły się emocje. Większe udzieły się siatkarzom Krzysztofa Radajeskiego, ktorzy znów tracili trzy punkty (5:8), a w tie breaku, to już poważny dystans z wyłączeniem rozgrywek mlodzieżowych. Jastrzębianie wzięli się w garść i wyrównali (9:9). Finisz trzeciego seta to wyłącznie wojna nerwów. Ten fragment gry rozgrywał się wyłacznie w głowach zawodników, bo umiejętnści siatjarskie mieli podobne. Pierwszego meczbola mieli siatkarze z Gdańska (15:14), kolejnego z Jastrzębia (14:15) i to wlaśnie Jastrzębski Węgiel zakończył punktem mecz i został Mistrzem Polski Młodzikow 2015`

mecz o   I miejsce: TREFL S.A. Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:2 (17:25, 25:23, 14:16), MVP Dawid Czetowicz

- Siłą tej grupy jest zespołowość - powiedział tuż po finale Krzysztof Radajewski, trener mlodzików Jastrzębskiego Węgla. - Ten zespoł zahartował się w turniejach kwalifikacyjnych, szczególnie trudnym półfinałowym i teraz to zaprocentowało. Ta grupa wytrzymała presję i obroniła zeszłorocze mistrzostwo. To kapitalna sprawa i mam nadziję, że będą nadal czynić postępy -  zakończył szkoleniowiec mistrzów Polski.

Przypominamy całość przebiegu rywalizacji w gościnnym Tarnowie Podgórnym, bardzo usportowionej gminie położonej nieopodal Poznania.

W grupie A grały: BKS Chemik Bydgoszcz, MKS MDK Warszawa, Jastrzębski Węgiel I, Trefl S.A. Gdańsk.

Grupę B stanowiły: MKS Piast Krotoszyn, MMKS Maraton Świnoujście, SK JSW KOKS Radlin, UMKS MOS Wola Warszawa.

Zgodnie z regulaminem gra toczyła się do dwóch wygranych setów a organizator zagwarantował wysokiej jakości transmisja TV na stronie www.tvcom.pl

1 maja piątek:

Grupa A:

BKS CHEMIK Bydgoszcz – MKS MDK Warszawa 2:0 (25:18, 25:22), MVP: Mateusz Cackowski (BKS CHEMIK Bydgoszcz)

JASTRZĘBSKI Węgiel – TREFL S.A. Gdańsk 0:2 (14:25, 20:25), MVP: Jakub Wilkowski (TREFL S.A. Gdańsk)

MKS MDK Warszawa – TREFL S.A. Gdańsk 1:2 (18:25. 25:18, 12:15), MVP Piotr Wołodźko (TREFL S.A. Gdańsk)

BKS CHEMIK Bydgoszcz – JASTRZĘBSKI Węgiel 0:2 (15:25, 25:27), MVP Artur Błażej (Jastrzębski Węgiel)

Grupa B:

UMKS MOS Wola Warszawa – SK JSW KOKS Radlin 2:0 (25:19. 25:9), MVP Konrad Stokłosiński (UMKS MOS Wola Warszawa)

UKS PIAST Krotoszyn –MMKS MARATON Świnoujście 0:2 (17:25, 21:25), MVP Hubert Jałoszyński (MMKS MARATON Świnoujście)

SK JSW KOKS Radlin  – MMKS MARATON Świnoujście 2:0 (25:21, 25:15). MVP Filip Grygiel (SK JSW KOKS Radlin)

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS PIAST Krotoszyn 2:0 (25:21, 25:11), MVP Michał Skibiński (UMKS MOS Wola Warszawa)

2 maja sobota:

Grupa A

JASTRZĘBSKI Węgiel – MKS MDK Warszawa 2:0 (25:10, 25:14), MVP Damian Czetowicz (JASTRZĘBSKI Węgiel)

TREFL S.A. Gdańsk – BKS CHEMIK Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:18), MVP Kacper Wnuk (TREFL S.A. Gdańsk)

Grupa B:

UKS PIAST Krotoszyn – SK JSW KOKS Radlin 0:2 (22:25, 20:25), MVP Beniamin Granieczny (SK JSW KOKS Radlin)

MMKS MARATON Świnoujście – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (19:25, 22:25). MVP Krystian Boguszewski

półfinał: TREFL S.A. Gdańsk - SK JSW KOKS Radlin 2:0 (25:19, 25:19), MVP Bartosz Weber

półfinał: Jastrzębski Węgiel - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (25:19, 25:12), MVP Dawid Damiańczyk

o 5 miejsce: BKS CHEMIK Bydgoszcz - MMKS MARATON Świnoujście 0:2 (22:25, 15:25)

o 7 miejsce: MKS MDK Warszawa - MKS PIAST Krotoszyn 1:2 (19:25, 28:26, 14:16)