MŚ U20: POLSKA - USA 2:3

Polska zajęła szóste miejsce w mistrzostwach świata juniorek, które rozgrywane były w Belgii i Holandii. Biało-czerwone przegrały z USA 2:3. Rosja pokonała w Rotterdamie Holandię 3:2 (16:25, 23:25, 25:22, 25:22, 22:20) w meczu o brązowy medal. W walce o złoto czempionatu U20 Włochy wygrały z Serbią 3:0 (25:18, 25:20, 25:23).

Polska - USA 2:3 (25:14, 25:18, 16:25, 27:29, 13:15)

Od pierwszych akcji meczu polski zespół był w ofensywie i szybko narzucił swój styl gry. Od stanu 2:2 zdobył trzy punkty i później wątpliwością były już tylko rozmiary wygranej. Punktowały Piasecka, Orzoł, Drużkowska. Po błędzie Amerykanek prowadziliśmy już 14:4. Polska pewnie objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie zespół USA objął prowadzenie 6:1. Jednak Polki szybko wróciły do swojej gry z pierwszej partii i odrobiły straty. Od stanu 7:7 to już podopieczne trenera Wiesława Popika dyktowały warunki gry, a ostatni punkt zdobyła Lendzioszek.

Trzy kolejne sety, niestety, należały już do rywalek, które choć przegrywały nie zamierzały poddawać. Po pewniej przegranej w trzeciej partii w czwartej częściej inicjatywa należała do polskiego zespołu. W końcówce prowadził 23:20 i 24:22. Jednak nie udało się utrzymać koncentracji i przewagi. Pewnym usprawiedliwieniem jest kontuzja Julii Bińczyckiej. W tie breaku Polska prowadziła 5:1 i 6:3. USA wyrównały na 6:6 i od tego momentu miały przewagę.

Polska: Pierzchała, Piasecka, Orzoł, Stefanik, Drużkowska, Bińczycka, Łyduch (L) oraz Lendzioszek, Łazowska, Czyrniańska, Leoniak

USA: Jacobs, Miner, Crwaford, Londot, Hope, Batenhorst, Rodriguez (L) oraz Carlson, Krause, Oglivie

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. FIVB