MŚ U19: PIETRASZEK/KRZEMIŃSKI MISTRZAMI ŚWIATA DO LAT 19

Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński wywalczyli mistrzostwo świata do lat 19. W wielkim finale mistrzostw świata U19 rozgrywanych w chińskim Shangluo Polacy pokonali w dwóch setach po bardzo zaciętej walce Łotyszy.

Pietraszek/Krzemiński - Šalkovskis/Jaundžeikars 2:0 (25:23, 21:19)

Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński w meczu, którego stawką był mistrzowski tytuł podejmowali reprezentantów Łotwy Matīssa Šalkovskisa    i Karlisa Jaundžeikarsa. Obie pary rozpoczęły mistrzostwa od kwalifikacji, a wielkim finale dały pokaz świetnej siatkówki. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a obie pary dopingowane przez licznie zgromadzoną publiczność, twardo walczyły o każdy punkt. Biało-Czerwoni na chwile odskoczyli na dwa punkty przy stanie 13-11, jednak Łotysze szybko wyrównali. W końcówce to rywale wyszli na prowadzenie 20-17, a nasi zawodnicy musieli bronić piłek setowych. Świetny atak Pietraszka i bardzo dobra gra obu naszych zawodników pozwoliła doprowadzić do remisu 20-20, jednak i potem Biało-Czerwoni musieli bronić kolejnych "setówek". Dopiero przy stanie 23-23 Szymon Pietraszek zaserwował asa, a w kolejnej akcji jego punktowy blok dał zwycięstwo w tej partii 25-23. Drugi set był równie wyrównany. Chociaż świetnie prezentujący się we wszystkich elementach Polacy wychodzili kilkukrotnie na prowadzenie (11-9; 13-11), to Łotysze nie składali broni i doprowadzali do remisu. Taki stan trwał do stanu 18-18. Wówczas grający pod presją rywale popełnili dwa kosztowne błędy, które dały piłki mistrzowskie naszej parze 20-18. Chociaż pierwszej z nich nie udało się wykorzystać, druga po ataku Pietraszka przypieczętowała triumf Biało-Czerwonych. Tym samym Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński - podopieczni trenera Tomasza Sińczaka - zostali mistrzami świata do lat 19!

Mistrzostwa Świata U19 w Siatkówce Plażowej - program i wyniki:

Wtorek, 27 sierpnia
Kwalifikacje (3 rundy)
Runda 1
Maric/Conion - Rapczyńska/Wolny 2:0 (22:20, 24:22)
Runda 2
Piret/Bex - Radelczuk/Łabuz 2:1 (19:21, 22:20, 15:7)
Pietraszek/Krzemiński - Donovan/Philippe 2:1 (12:21, 21:19, 15:12)
Wanat/Warych - Kozii/Nahornyi 2:1 (21:10, 16:21, 15:12)
Runda 3
Pietraszek/Krzemiński - Wanat/Warych 2:0 (21:16, 21:13)
Środa, 28 sierpnia
Faza grupowa
Araya/Stanley - Pietraszek/Krzemiński 0:2 (13:21, 16:21)
Juca/Gabriel - Wanat/Warych 2:0 (21:13, 21:18)
Czwartek, 29 sierpnia
Lamoureux/Goowin - Pietraszek/Krzemiński 1:2 (21:18, 15:21, 8:15)
Tari/Veress - Wanat/Warych 2:1 (21:16, 19:21, 15:9)
Krafft/Kesselmann - Pietraszek/Krzemiński 0:2 (11:21, 20:22)
Rio/Emmanuel - Wanat/Warych 0:2 (13:21, 12:21)
Piątek, 30 sierpnia
Runda 24
Kalin/Deecke - Wanat/Warych 0:2 (15:21, 15:21)
Runda 16
Sonneville/van der Wel - Wanat/Warych 0:2 (23:25, 17:21)
Pietraszek/Krzemiński - Juca/Gabriel 2:1 (21:23, 21:7, 15:11)
Sobota, 31 sierpnia
Ćwierćfinały
Viljamaa/Viljmaa - Krzemiński/Pietraszek 0:2 (19:21, 18:21)
GhalehNovi/Akbarzadeh - Wanat/Warych 2:0 (23:21, 21:17)
Półfinały
Pietraszek/Krzemiński - Lares/Carlos Andres 2:0 (21:15, 21:18)
Salkovskis/Janudzeikars - GhalehNovi/Akbarzadeh 2:1 (18:21, 21:16, 15:10)
Niedziela, 1 września
Mecz o brąz
Lares/Carlos Andres  - GhalehNovi/Akbarzadeh 1:2 (15:21, 21:19, 6:15)
Mecz o złoto
Pietraszek/Krzemiński - Salkovskis/Janudzeikars 2:0 (25:23, 21:19)

Więcej informacji, w tym wyniki wszystkich spotkań, można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju TUTAJ.

Źródło: pzps.pl/ Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World