MECZ O 5. MIEJSCE ME JUNIOREK MŁODSZYCH: POLSKA - RUMUNIA 2:3

Reprezentacja Polski juniorek młodszych przegrała z Rumunią mecz o 5. miejsce mistrzostw Europy do lat 17 w Podgoricy (Czarnogóra). Oba zespoły spotkały się już w fazie grupowej turnieju, w ostatni poniedziałek. Biało-Czerwone wygrały wówczas bez straty seta, tym razem lepsze okazały się rywalki. W rozegranym wcześniej w piątek meczu o 7. miejsce #EuroVolleyU17W Słowenia pokonała 3:1 reprezentację Słowacji.

W pierwszym secie po polskiej stronie trafiło się sporo błędów, a rywalki były zdeterminowane by odegrać się za poniedziałkową przegraną. Polki odrobiły jednak początkowe straty na 10:10 i same szybko wyszły na prowadzenie. Rumunkom nie pomogły przerwy w grze i zmiany w składzie, a pierwszą partię przewagą czterech punktów zakończyły Biało-Czerwone.

Po dość wyrównanym początku seta nr. 2 rywalki zaczęły coraz bardziej uciekać Polkom, które jak w poprzednim secie Rumunki, rzadziej i mniej skutecznie atakowały. O dogonieniu przeciwniczek w takiej sytuacji nie było mowy.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym kolejną odsłonę, z Polą Janicą na zagrywce Polki zdobyły sześć punktów - trzeci set zapowiadał się obiecująco. Nie minęło jednak wiele czasu, a Rumunki popisały się własną, ośmiopunktową serią. Siatkarki z Rumunii były skuteczniejsze także w końcówce i zamknęły set 25:21.

Po dłuższym fragmencie wyrównanej gry w secie czwartym "odpaliły" wreszcie zawodniczki trenera Pecia. Polki były skuteczniejsze w przyjęciu, zaczął też na powrót funkcjonować blok (trzy punkty Poli Janickiej). 25:22 dla Biało-Czerwonych przeciągnęło mecz do tie-breaka.

W dodatkowym secie z lepszej strony pokazały się rywalki. Polki nie oddawały punktów za darmo, ale efektywniejsze przy siatce były Rumunki i to one wygrały 15:10 i 3:2 w spotkaniu o 5. miejsce EuroVolleya U17. Najwięcej punktów w meczu (21) zdobyła Patrycja Łagida, skutecznie atakując aż 20 razy.

Rumunia - Polska 3:2 (21:25, 25:20, 25:21, 22:25, 15:10)

Rumunia: Denisa Stefania Cheluta, Tara Anamaria Cristea, Maria Daniela Nemes, Lidia Paula Partnoi, Andra Dariana Badiu-Savu, Teodora Elena Iancu, Alexandra Gabriela Ion (L) oraz Beatrice Iliescu, Timea Alida Galfalvi, Eva Vizitiu, Mara Teodora Bratu
Trener: Marius Macarie

Polska: Julia Lenik, Wiktoria Zagumny, Zofia Brzoza, Patrycja Łagida, Magda Stambrowska, Edyta Wacławczyk, Klaudia Łyduch (L) oraz Natalia Kecher, Edyta Wacławczyk, Karolina Staniszewska, Patrycja Majos
Trener: Andrzej Peć

Źródło: pzps.pl/ Filip Grądek, fot. CEV