ME JUNIOREK MŁODSZYCH: POLSKA – SERBIA 0:3

W drugim meczu Mistrzostw Europy Kobiet U17 Polska przegrała z Serbią w trzech setach.

Set pierwszy wyraźnie po stronie Serbek, które zdominowały przebieg wydarzeń na boisku. Nasze siatkarki w tej partii nie znalazły klucza do odwrócenia niekorzystnego trendu.

W drugiej odsłonie postawa naszej drużyny wyglądała już o wiele bardziej obiecującą. Polki deptały rywalkom po piętach (13:13, 16:17), ale ostatecznie to Serbki zdobyły drugą partię.

Trzecia partia była niemal kopią pierwszej. I tym razem przewaga rywalek była bezdyskusyjna.

Polska – Serbia 0:3 (14:25, 21:25, 14:25)

Polska: Julia Lenik, Karolina Staniszewska, Wiktoria Zagumny, Patrycja Łagida, Magdalena Stambrowska, Edyta Wacławczyk – Zofia Brzoza, Patrycja Majos, Natalia Kechern, Pola Janicka

Trener: Andrzej Peć

Serbia: Nina Mandović, Iva Sukurović, Hena Kurtagić, Ksenija Tomić, Vanja Ivanović, Aleksandra Uzelać, Stefana Pakić (L),  – Anja Zubić,

Trener: Jovo Caković