GRAMY TURNIEJE MIEJSKIE KINDER JOY OF MOVING!
W wielu województwach na terenie całego kraju rozgrywane są Turnieje Miejskie w ramach kolejnej już 31. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. To pierwszy etap tych rozgrywek. Przypominamy, że zwieńczeniem sezonu 2023/24 będzie 30. Wielki Finał, który zostanie rozegrany w dniach 28-30 czerwca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach!
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kiesiela o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju oraz serce programu KINDER Joy of moving. Od 2007 roku Polski Związek Piłki Siatkowej współpracuje z firmą Ferrero przy realizacji tego projektu, aktywizując tysiące dzieci i młodzież z całej Polski do wspólnej sportowej zabawy w duchy fair play!
W sezonie 2023/24 rywalizacja na poziomie regionalnym toczy się w czterech kategoriach "1", "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców, którzy reprezentują kluby sportowe czy też szkoły podstawowe z wszystkich szesnastu województw Polski. Pierwszy etap to Turnieje Miejskie. Każde województwo ustala własny harmonogram turniejów, ich liczbę oraz zasady dotyczące awansu do II etapu rozgrywek KINDER Joy of moving, czyli Eliminacji Wojewódzkich.
Sezon 2023/24 rozgrywek KINDER Joy of moving został zainagurowany już we wrześniu. Jako pierwsi swoje spotkania w Turniejach Miejskich "singli" rozgrywały zawodniczki i zawodnicy z województwa mazowieckiego w ramach cyklu Grand Prix Singli. Do zawodów dziewcząt zgłosiło się 90 zawodniczek, a chłopców 72 uczestników.
Z kolei w październiku w województwie łódzkim rozegrano pierwsze mecze w kategorii "singli". W tym regionie od kilku już lat do wspólnej gry i zabawy zaproszono najmłodszych adeptów siatkówki. Dla dzieci biorących udział w rozgrywkach "singli" to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy, jak i zbierania pierwszych szlifów siatkówki.
– W naszym regionie od kilku już lat w okolicach października rozgrywamy turnieje minisigielków. Cieszymy się, że z roku na rok zgłasza się coraz więcej dzieci spragnionych sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Warto podkreślić, że są pełne chęci do aktywności sportowej – powiedział Jakub Wlaźlik, wieloletni koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie łódzkim.
Kolejne województwa, które rozgrywki rozpoczęły jeszcze w starym roku to między innymi województwo lubelskiego oraz kujawsko-pomorskie. W województwie lubelskim niemal tradycją jest rozpoczęcie rozgrywek KINDER Joy of moving od tzw. Turnieju Andrzejkowego zaliczonego do pierwszego etapu rozgrywek. - Cieszymy się, że młodzież tak chętnie odpowiada na zaproszenie do kolejnej edycji rozgrywek KINDER Joy of moving. Staramy się z wyprzedzeniem podawać kalendarz rozgrywek, aby każdy mógł się zapisać i dołączyć do tego jedynego w swoim rodzaju turnieju - podkreśliła Ewa Janczarek, koordynator rozgrywek w województwie lubelskim.
Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim na etapie Turniejów Miejskich rozgrywane są spotkania w ramach Pucharu Kujawiaka i Pomorzanki. Pierwsze turnieje rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców jeszcze w listopadzie. Wspomnieć jeszcze trzeba, że pierwsze w ramach Turniejów Miejskich mają już zawodniczki i zawodnicy z województwa podkarpackiego. Jeszcze w startym roku kalendarzowym, a dokładnie w listopadzie rozegrano mecze w kategorii "2", "3", "4" chłopców. Natomiast w połowie grudnia w Rzeszowie rozegrano mecze w kategorii "singli" chłopców.
Bardzo dynamicznie rozgrywane są także zawody w Turniejach Miejskich w województwie pomorskim. W drugiej połowie listopada rozegrano I Turnieje Rozstawieniowe dziewcząt i chłopców w kategorii "2", "3" i "4". Zawody rozegrano odpowiednio w Starogardzie Gdańskim oraz Malborku. Ponadto Turnieje Miejskie wystartowały w różnych kategoriach również w województwie śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.
Na koniec warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie, czyli 2022/23 Turnieje Miejskie rozgrywane były od września praktycznie do marca. Zagrało w nich łącznie 4 505 drużyn (2 694 dziewcząt i 1 811 chłopców), co dało łączną liczbę 20 517 uczestników (13 117 zawodniczek i 7 400 zawodników). Podobnie jak w poprzednich latach daje się zauważyć, że do rywalizacji w rozgrywkach KINDER Joy of moving zgłasza się dużo więcej drużyn dziewcząt i to w każdej kategorii, zarówno „2”, „3” i „4”. Jesteśmy przekonani, że w nowym sezonie 2023/24 do rywalizacji przystąpi jeszcze więcej młodych zawodniczek i zawodników spragnionych sportowej rywalizacji w najpiękniejszym turnieju minisiatkówki na świecie!
Przypominamy, że 31. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dwóch ministerstw – Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ministra Edukacji Narodowej.
Na oficjalnej stronie rozgrywek KINDER Joy of moving dostępny jest również aktualny harmonogram turniejów. Jest on na bieżąco aktualizowany. Jak sprawdzić harmonogram? Wystarczy na głównej stronie rozgrywek www.minisiatkowka.pl wybrać zakładkę ROZGRYWKI, a następnie HARMONOGRAM. Regulaminu natomiast znajduje się TUTAJ
Przypominamy również, że KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.
Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).
Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska, minisiatkowka.pl