Czy wiesz, że ... Reprezentacja kobiet zajmuje trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej ME – 10 medali.

Węgrowski pomysł na poczucie odpowiedzialności, godności i promocji postaw fair play

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Dobrą praktyką siatkarskich ośrodków szkolnych jest udział w organizacji turniejów minisiatkówki. Są one okazją do rozwijania  tej dyscypliny sportu wśród najmłodszych zawodników oraz doskonalenia wielu umiejętności organizacyjnych i promocyjnych starszych uczestników tego projektu.

Mazowieckie Liceum SOS. kolejny raz było współorganizatorem  turnieju regionalnego w minisiatkówce  dziewcząt. Turniej przeprowadzono w dniu 24 kwietnia 2014 r.  w ramach Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt.

W hali sportowej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie spotkały się drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowej  nr 11 z Siedlec, nr 2 z Mińska Mazowieckiego, z Gończyc,   Mrozów, Żelechowa i Węgrowa.

Obowiązki gospodarza turnieju pełniła  kadra trenerska Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Robertem Kupiszem,  Wojewódzkim Koordynatorem SOS.

Na podkreślenie zasługuje fakt , iż do obsługi sędziowskiej zostały zaproszone Natalia Błąd, Ewelina Kryczka, Olga Jaroń, Natalia Bielińska, Angelika Toporek, Aleksandra Kaca - siatkarki z I klasy Mazowieckiego Liceum SOS.

Dla większości dziewcząt było to szczególne doświadczenie oraz  okazja do poznania specyfiki pracy sędziego sportowego, poczucia odpowiedzialności, godności  i promowania postaw fair play w siatkówce.

W ostatecznej rywalizacji sportowej Finału Regionalnego Minisiatkówki w Węgrowie zwyciężyli gospodarze – drużyna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, zaś kolejne miejsca zdobyły siatkarki ze SP w  Mrozach, SP w Żelechowie, SP w Mińsku Mazowieckim, SP w Gończycach  i SP w Siedlcach.

Po zakończeniu Mistrzostw dziewczęta z I klasy Mazowieckiego Liceum SOS. stwierdziły z uznaniem, że obowiązki sędziego są wyczerpujące, wymagają umiejętności podejmowania szybkich decyzji oraz utrzymywania koncentracji na bardzo wysokim poziomie.  Taka zamiana ról jest pozytywnym bodźcem wychowawczym i pozwala odkryć nieznane uroki tej pięknej
i widowiskowej dyscypliny sportowej.
Janusz Baum
LO SOS. Węgrów



DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice