Czy wiesz, że ... "w czerwcu 2008 w Ustce siatkarze plażowi ustanowili rekord Guinnessa. Grali dokładnie 24 godziny i 10 minut

Szkolenie SOS. w Nakle

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniu 23 marca 2015 roku nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Nakle przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatu nakielskiego oraz nauczycieli Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Szkolenie obejmowało część praktyczną w zakresie: "Przyjęcie piłki w pobliże siatki (0,5–1,5 m) - kształtowanie szybkiej reakcji na zagraną piłkę" oraz „Podstawy techniki rozegrania piłki". 

Część teoretyczna dotyczyła zagadnień: „Technika przyjęcia piłki z zagrywki szybującej typu float i zagrywki rotacyjnej" oraz „Rozegranie piłki po wejściu zawodnika do rozegrania ze strefy IV i V".

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I i II SOS. Gimnazjum nr 3 w Nakle, prowadzeni przez Artura Sierzchułę (I klasa) oraz  Artura Hoffmanna (II klasa). Podczas trwania warsztatów zaprezentowano szereg ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów dostępnych w większości szkół oraz trenażerów otrzymanych w ramach realizacji programu SOS.. Przedstawiono, jak atrakcyjnie w nauczaniu poszczególnych elementów technicznych można je wykorzystać. Wszystkie ćwiczenia zostały omówione i zaprezentowane z akcentem na stosowanie słów – kluczy.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło prawie trzydziestu nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród gości spore grono reprezentowali nauczyciele z powstałej niedawno Nakielskiej Akademii Siatkówki.
Uczestnicy szkolenia uhonorowani zostali certyfikatami, które wręczyli Jerzy Komorowski (koordynator wojewódzki SOS.) oraz Artur Sierzchuła i Artur Hoffmann.

Szkolenie byłą częścią realizowanego projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji „Programu nauki gry w siatkówkę dla dzieci i młodzieży". Warsztaty szkoleniowe w opinii koordynatora wojewódzkiego Jerzego Komorowskiego zostały podsumowane jako niezwykle udane, zarówno w części szkoleniowej jak i organizacyjnej. Podkreślił on jednocześnie, iż zadaniem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest upowszechnianie siatkówki i poszukiwanie talentów, ale również pomoc w podnoszeniu umiejętności szkoleniowych nauczycieli w-f pracujących z dziećmi i młodzieżą.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice