Czy wiesz, że ... w 1929 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski (w Warszawie).

SOS PG 15 Białystok mistrzem województwa podlaskiego

Mecz finałowy miał niezwykle emocjonujący przebieg.

Podczas pierwszego seta uczniowie PG 15 zachowywali kilku punktowe prowadzenie, by w kocówce dać się dopędzić rywalom. Każdy z zespołów miał piłki setowe, ale to siatkarze PG 15 wykazali więcej determinacji i wygrali pierwszego seta 32:30. W secie drugim suwalczanie objęli przewagę na początku spotkania, i mimo kilkukrotnych remisów punktowych zdołali doprowadzić do remisu w setach.

Tie-break toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy posiadali nawet pięciopunktową przewagę i ostatecznie doprowadzili do zwycięstwa 2:1 w meczu.

Wszyscy trenerzy finałowej trójki województwa pracują w Szkolnych Ośrodkach Siatkarskich.