Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet czterokrotnie zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy (’49 Praga, ’55 Bukareszt, ’58 Praga, ’71 Reggio Emilia).

Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie Mistrzem Łódzkiego w Gimnazjadzie

W ostatnim dniu lutego odbył się finał Wojewódzki Gimnazjady 2017 roku. Działoszyn po raz drugi był organizatorem finału i po raz drugi okazał się szczęśliwy dla naszej szkoły i ośrodka.

W ostatnich czterech latach jesteśmy uczestnikami finału jako SOS PG 4, a drugi raz z rzędu zdobywamy Mistrzostwo Województwa szkół gimnazjalnych. W tym roku w finale udział brały zespoły z Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Ozorkowa i Bełchatowa.

Losowanie nie było zbyt szczęśliwe dla nas, bo w grupie i to w pierwszym meczu zagraliśmy się z zespołem z Ozorkowa, który uważany był za jednego z faworytów. Jak pokazał mecz to był przedwczesny finał. Mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący. My dzięki dobrej grze i taktyce wygrywamy 25-23 i 25-19. Drugim zespołem z naszej grupy był zespół Zduńskiej Woli. Ten mecz już wyglądał zupełnie inaczej. Wygrywamy go co prawda, ale z masą błędów. W pierwszym secie przegrywamy 6-3 by wygrać seta 25-8, popełniając osiem błędów własnych ( zepsuta zagrywka, ataki w aut). Drugi set gramy ze zmianą w ustawieniu co przynosi wygraną 25-14. Po tych dwóch spotkaniach zapewniamy sobie grę o pierwsze miejsce.

Czekając na rywala oglądamy mecze drugiej grupy. Tam Tomaszów Mazowiecki po wielkich trudach zajmuje pierwsze miejsce przed Łodzią i Rawą Mazowiecką. I tak w meczu o piąte miejsce grają Rawa Mazowiecka ze Zduńską Wolą, o trzecie Łódź z Ozorkowem a w finale Bełchatòw z Tomaszowem Mazowieckim. Ten mecz gramy zdecydowanie pod presją, co przekłada się na wynik. Cały czas gonimy rywala i nie jesteśmy w stanie zagrać swojej gry. Pierwszy set dla rywali 25-22. W drugim secie po zmianie na rozegraniu powoli zaczynamy odzyskiwać rytm i od razu przynosi to efekt, gdy w połowie seta odskakujemy dzięki dobrej grze Huberta Klata. Dobrze też gra na rozegraniu Wiktor Kołtunowicz. Przy stanie 24-20 coś znów stanęło i przeciwnik dochodzi nas na punkt. Robi się nerwowo. Tym razem jednak rywal nie wytrzymał presji i psuje zagrywkę. 25-23 i dalej zostajemy w grze. W ostatnim secie zaczynamy skutecznie i uciekamy rywalowi na kilka punktów 8-3. Końcówka seta już bez emocji. Ostatni atak Szymona Ćwiklińskiego i radość zespołu.

Po raz drugi z rzędu wygrywamy finał i uzyskujemy prawo gry w finale krajowym Gimnazjady wśród szesnastu zwycięzców swoich województw. Teraz czekamy na termin i miejsce rozgrywania finałów. Ale przede wszystkim zaczynamy szukać sponsora na wyjazd bo koszty są jak zwykle największym problemem. Trzymajcie za nas kciuki, a postaramy się poprawić ubiegłoroczne miejsce w finale.

Skład zespołu SOS PG 4 Bełchatòw: Filipek D, Klat H, Wojtunik W, Chojnacki M, Ćwikliński Sz, Cichosz D, Mielczarek P, Turowicz W, Kołtunowicz W, Rogulski M, Czerwiński A, Ostrowski Sz.

Trener: Marek Kwieciński.